BIURO RACHUNKOWE KRAKÓW KROWODRZA

Szukasz biura rachunkowego w rejonie Kraków Krowodrza? Skontaktuj się z nami!

biuro@modernwages.comtelefon: +48 122 915 782

Jeżeli poszukujesz pomocy w zakresie finansów oraz księgowości a koszty zatrudnienia nowego pracownika, który zajmie się tymi sprawami, są zbyt wysokie. Skorzystaj z pomocy firmy zewnętrznej – nasze przyjazne biuro rachunkowe załatwi za Ciebie rozliczenia, sprawozdania czy sprawy kadrowe.

Prowadzenie akt osobowych pracowników

Biuro rachunkowe Krowodrza zajmuje się między innymi prowadzeniem akt osobowych pracowników. Są one zakładane w przypadku zatrudnienia na umowę o pracę.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 grudnia 2018 r. w sprawie dokumentacji pracowniczej akta osobowe pracownika muszą być podzielone na 4 części:

  1. nawiązanie zatrudnienia,
  2. przebieg zatrudnienia,
  3. wygaśnięcie lub rozwiązanie stosunku pracy,
  4. pracownicza odpowiedzialność porządkowa lub dyscyplinarna.

Prowadzone przez nas biuro rachunkowe (Kraków Krowodrza) zajmuje się również sprawami kadrowo- płacowymi. Sporządzamy listy płac dla umowy o pracę, umowy zlecenia czy umowy o dzieło. Dodatkowo wyliczymy podatki, jakie wiążą się z danym wynagrodzeniem np. DRA -ZUS, PIT – Urząd Skarbowy. Usługi księgowe Kraków to szeroka oferta naszej firmy oferujemy również sporządzanie listy płac. Zgodnie z kodeksem pracy w zależności od rodzaju zatrudnienia pracownika wynagrodzenie jest inaczej naliczane, dodatkowo należy uwzględnić składki ZUS, PIT, PPK (umowa o pracę). Dodatkowo na bieżąco monitorujemy zmieniające się przepisy- przykładowo brak PIT dla osób do 26 roku życia. Oprócz tego naliczamy ekwiwalent za urlop i prowadzimy ewidencję urlopową.

Prowadzenie księgowości i ksiąg rachunkowych dla firm

Każdy przedsiębiorca ma obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych w celu rozliczenia się z fiskusem. Korzystając z profesjonalnych usług, jakie mają w ofercie nasze biura rachunkowe (Kraków i okolice), zapewnisz sobie rzetelną i sprawdzoną księgowość dla swojej firmy. Oferujemy również wszelkie sprawozdania finansowe jak Bilans i RZiS (jest to zestawienie aktywów i pasywów). Tego typu dokumenty sporządzamy dla klienta do Sądu lub na własne potrzeby np. leasing, do wglądu zarządu firmy lub do banków. Dzięki dużemu doświadczeniu naszych specjalistów księgowość Krowodrza zapewni Twojej firmie skrupulatność i rzetelność. Oferujemy również sporządzanie sprawozdań GUS na podstawie dostarczonych przez firmę dokumentów. Na zlecenie przygotujemy dokument o określonej metodologii i zgodnie z wytycznymi GUS.

Reprezentacja klienta – Kraków Krowodrza

Wszelkie kontakty z organami skarbowymi jest bardzo wymagające. Dodatkowo należy dysponować ogromną wiedzy prawnej, zakresu księgowości czy finansów. Dlatego warto to powierzyć specjalistom. Nasze biuro podatkowe w Krakowie zaproponuje najlepsze rozwiązania finansowo-księgowe oraz będzie reprezentować Twoją firmę przed ZUS i Urzędem Skarbowym. Wystarczy tylko odpowiednie do tego upoważnienie. Biuro podatkowe Kraków pomoże Ci również sporządzić sprawozdanie do sądu. Podpowiemy jak je przygotować, jakie są terminy na złożenie i co dokładnie powinno zawierać. Zgodnie z ustawą o rachunkowości sporządzanie takich sprawozdań jest obowiązkiem każdej firmy, która prowadzi księgi rachunkowe.

FAQ

1. Czy zajmujecie się sporządzaniem deklaracji podatkowych?

Nasze biuro rachunkowe zajmuje się deklaracjami podatkowymi dotyczącymi miesięcznych oraz rocznych kosztów i dochodów. Przygotowujemy i składamy deklaracje PIT, CIT, VAT JPK, PCC.

2. W jakich dzielnicach Krakowa znajdują się wasze biura rachunkowe?

Mamy placówki w trzech dzielnicach: Podgórze. Krowodrza i Nowa Huta. Mamy również oddział w Wieliczce.

Jak do nas trafić?