BIURO RACHUNKOWE KRAKÓW RUCZAJ

Szukasz biura rachunkowego w rejonie Kraków Ruczaj? Skontaktuj się z nami!

biuro@modernwages.comtelefon: +48 122 915 782

Jeżeli prowadzisz większą firmę czy jednoosobową działalność i poszukujesz biura rachunkowego, które zajmie się Twoją księgowością postaw na pomoc profesjonalistów. Pomożemy Ci zająć się wszelkimi zobowiązaniami, dzięki czemu skupisz się na prowadzeniu swojego biznesu.

Prowadzenie akt osobowych pracowników

Nasze biuro rachunkowe (Ruczaj i inne dzielnice) zajmuje się sprawami kadrowo-płacowymi. Sporządzimy dla Ciebie listy płac dla pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, umowę zlecenie czy umowy o dzieło. Co więcej, wyliczymy podatki związane z konkretnym wynagrodzeniem np. DRA -ZUS, PIT – Urząd Skarbowy. Oferowane przez nas usługi mają szeroki zakres- zajmujemy się między innymi sporządzaniem list płac. Zgodnie z kodeksem pracy wynagrodzenie jest inaczej naliczane w zależności od rodzaju zatrudnienia, należy również uwzględnić składki PIT, ZUS, PPK (umowa o pracę). Zajmujemy się również monitorowaniem zmieniających się przepisów jak brak PIT dla osób do 26 roku życia. Oprócz tego poprowadzimy ewidencję urlopową czy naliczymy ekwiwalenty za urlop.

Biuro rachunkowe Kraków zajmuje się również prowadzeniem akt osobowych pracowników, które są zakładane w momencie podpisania umowy o pracę.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 grudnia 2018 r. w sprawie dokumentacji pracowniczej akta osobowe pracownika muszą być podzielone na 4 części:

  1. nawiązanie zatrudnienia,
  2. przebieg zatrudnienia,
  3. wygaśnięcie lub rozwiązanie stosunku pracy,
  4. pracownicza odpowiedzialność porządkowa lub dyscyplinarna.

Reprezentacja klienta

Kontakty z organami skarbowymi wymagają dużej wiedzy prawnej, z zakresu księgowości czy finansów. Jest to niezwykle stresujące, ponieważ dodatkowo, aby uniknąć niespodzianek, powinno się śledzić na bieżąco zmieniające się przepisy. Dlatego warto zaufać w tej kwestii specjalistom, którzy znają wszelkie niezbędne ustawy czy kruczki prawne. Nasze biuro rachunkowe Kraków Ruczaj zaproponuje Ci najlepsze rozwiązania księgowo-finansowe oraz będzie reprezentować Cię w Urzędzie Skarbowym czy ZUSie. Potrzebujemy jedynie upoważnienia z Twojej strony. Pomożemy Ci sporządzić między innymi sprawozdanie do sądu. Podpowiemy, jak powinno wyglądać, co zawierać oraz jakie są terminy na jego złożenie. Jest to bardzo ważne, gdyż zgodnie z ustawą o rachunkowości każda firma ma obowiązek prowadzenie ksiąg rachunkowych.

Prowadzenie księgowości i ksiąg rachunkowych dla firm

Każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do prowadzenia ksiąg rachunkowych, aby później móc rozliczyć się z fiskusem. Nasze biuro podatkowe Ruczaj posiada w swojej ofercie taką usługę. Zatrudniani przez nas specjaliści zapewnią Ci rzetelną i profesjonalną księgowość. Poprowadzimy nie tylko Twoje księgi, zajmiemy się również sprawozdaniami finansowymi jak Bilans RZiS (zestawienie aktywów i pasywów). Takie dokumenty sporządzamy dla klienta w celu przedstawienia przed sądem lub na jego własne potrzeby jak leasing, do banków, czy do wglądu zarządu firmy. Dzięki dużemu doświadczeniu księgowość Ruczaj zapewni skrupulatność oraz dobrze zorganizowane finanse. Nie będziesz martwić się o prowadzenie ksiąg czy pisma do urzędów. Oferujemy również sporządzanie sprawozdań dla GUS, na podstawie dostarczanych przez firmy dokumentów. Na zlecenie przygotujemy również dokumenty o określonej metodologii zgodnie z zaleceniami GUS.

FAQ

1. Co musi zawierać upoważnienie do reprezentowania firmy?

Przede wszystkim osoba, którą upoważniamy musi mieć aktywne konto PUE. Pełnomocnictwo musi zawierać informacje takie jak: dane pełnomocnika, dane mocodawcy, datę wystawienia, okres obowiązywania pełnomocnictwa, zakres czynności i spraw, do których upoważniamy pełnomocnika.

2.Czy z waszej strony dowiem się jakie zmiany podatkowe mnie obowiązują?

Tak, znajdziesz takie informacje na naszej stronie w zakładce ZMIANY PODATKOWE. Umieszczamy tam najnowsze zmiany związane z VAT, PIT oraz inne.

Jak do nas trafić?