BIURO RACHUNKOWE KRAKÓW KURDWANÓW

Szukasz biura rachunkowego w rejonie Kraków Kurdwanów? Skontaktuj się z nami!

biuro@modernwages.comtelefon: +48 122 915 782

Prowadząc większy lub mniejszy biznes, często zastanawiamy się gdzie znaleźć sprawdzonego doradcę, który poprowadzi Twoją księgowość tak, abyś nie musiał się martwić o porządek w dokumentach firmy. Powierzając swoje księgi naszym oddziałom, stawiasz na profesjonalną obsługę oraz doradztwo. Księgowość Kurdwanów to gwarancja jakości usług oraz doświadczenia pracowników.

Sprawy kadrowe- sporządzanie list płac, prowadzenie akt osobowych pracowników

Prawidłowo sporządzone akta pracownicze składają się z czterech części:

 1. Akta osobowe część A- dokumenty i oświadczenia związanie z zatrudnieniem, skierowania na badania lekarskie
 2. Akta osobowe część B- nawiązanie stosunku pracy i przebieg zatrudnienia
 3. Akta osobowe część C- dokumenty dotyczące wygaśnięcia lub rozwiązania umowy
 4. Akta osobowe część D- zawiadomienia o ukaraniu pracownika, dokumenty o odpowiedzialności porządkowej czy przewidzianej przez przepisy

Biuro rachunkowe Kraków Kurdwanów zajmie się nie tylko prowadzeniem akt pracowniczych, ale również zajmiemy się wszelkimi innymi dokumentami związanymi z zatrudnieniem Twoich pracowników. Sporządzimy dla Ciebie również listę płac pracowników. Każde wynagrodzenie wypłacane jest inaczej w zależności od rodzaju zatrudnienia oraz zgodnie z Kodeksem Pracy. Dodatkowo naliczymy ekwiwalenty za urlopy pracownicze, poprowadzimy ewidencję urlopową czy naliczamy nagrody jubileuszowe.

Reprezentacja przed Urzędami


Usługa reprezentacji firmy obejmuje między innymi:

 • wsparcie merytoryczne w zebraniu właściwych dokumentów źródłowych;
 • odwołania do decyzji I instancji.
 • analiza zagrożeń wynikająca z zebranego materiału dowodowego;
 • przygotowanie pism procesowych;

Biuro podatkowe Kurdwanów ma w ofercie możliwość reprezentacji firmy przed organami jak Urząd Skarbowy czy ZUS. Kontaktujemy się z urzędnikami, przeprowadzamy kontrole czy wyjaśniamy różne sprawy. Jedyne co do tego potrzebujemy to upoważnienie do takich działań. Biuro rachunkowe Kraków dopilnuje wszelkich terminów i przekaże Ci informację o konieczności złożenia odpowiednich dokumentów. Dodatkowo sprawdzimy, czy zawierają one niezbędne dane.

Prowadzenie księgowości i ksiąg rachunkowych

Nasze biuro rachunkowe Kurdwanów pomoże Twojej firmie sporządzić rachunki zysków i strat (RZIS).

Jakich zasad sporządzania bilansu należy jeszcze przestrzegać?:

 • zasada kontynuacji działalności,
 • zasada memoriału,
 • zasada ostrożności,
 • zasada zakazu kompensat,
 • zasada współmierności.

Księgi rachunkowe to jeden z najważniejszych dokumentów w każdej firmie. Dokładna ewidencja dochodów jest niezbędna w celu rozliczenia się z fiskusem. Biuro rachunkowe Kraków poprowadzi chronologiczną i dokładną rachunkowość Twojego biznesu. Czy istnieją jakieś wyjątki zwalniające z prowadzenia ksiąg podatkowych? Istnieje taka możliwość, przychody netto danego przedsiębiorstwa ze sprzedaży z ubiegłego roku muszą być niższe niż równoważność w złotówkach 2 000 000 euro. Nasi specjaliści obliczą dla Ciebie czy firmę obejmuje obowiązek prowadzenia ksiąg podatkowych.

FAQ

1.Co musi zawierać upoważnienie do reprezentowania firmy?

Przede wszystkim osoba, którą upoważniamy musi mieć aktywne konto PUE. Pełnomocnictwo musi zawierać informacje takie jak: dane pełnomocnika, dane mocodawcy, datę wystawienia, okres obowiązywania pełnomocnictwa, zakres czynności i spraw, do których upoważniamy pełnomocnika.

2. Czy z waszej strony dowiem się jakie zmiany podatkowe mnie obowiązują?

Tak, znajdziesz takie informacje na naszej stronie w zakładce ZMIANY PODATKOWE. Umieszczamy tam najnowsze zmiany związane z VAT, PIT oraz inne.

Jak do nas trafić?